Instrukcija

Jums būs nepieciešami rīki
Spaiņa
Krāsas rullītis
Plastmasas veltnis
Zīmulis
Sūklis
Lāpstiņa
Birste
Kancelejas nazis
Līmenis
Sienas sagatavošana

Vecās krāsas vai tapešu noņemšana

Pirms jauno tapešu uzklāšanas ir svarīgi pienācīgi sagatavot sienu, noņemot esošās tapetes vai krāsu. Mēs stingri iesakām neatstāt vecās tapetes uz sienas. Ja rodas grūtības noņemt vecās tapetes, mēģiniet tās viegli samitrināt ar siltu ūdeni, lai atvieglotu šo procesu.

Pārliecinieties, ka virsma ir gluda un tīra

Pirms tapetes uzklājiet, pārliecinieties, ka virsma ir gluda un bez nepilnībām. Ja nepieciešams, pēc vecā pārklājuma noņemšanas uzklājiet uz sienas špakteles, lai izlīdzinātu visus izciļņus.

Porainām virsmām, piemēram, slīpētām sienām, sienām ar skaidu plātnēm, pirms tapešu līmēšanas ir būtiski uzklāt gruntskrāsu. Turklāt, ja virsmai ir spilgtas krāsas, kas var parādīties caur tapetēm, ieteicams veikt gruntēšanu, lai nodrošinātu nevainojamu apdari.

Tapetēšana

Tapetes pārbaude

Pirms tapetes uzklājiet uz sienas, rūpīgi pārbaudiet katru sloksni, lai pārliecinātos, ka tās visas ir iekļautas un nav bojātas vai bojātas.

Pirmās sloksnes marķēšana

Pirms pirmās tapetes sloksnes uzklāšanas ir svarīgi precīzi iezīmēt sienu. Izmantojot līmeņrādi, mērlenti un zīmuli, uz sienas novilkt vertikālu līniju tādā attālumā no malas, kas ir vienāds ar tapešu platumu. Šīs atzīmes kalpos kā vadlīnijas, novietojot pirmo lenti uz sienas. Pārliecinieties, ka līnija nav pārāk tumša, lai tā neizkrist cauri tapetēm.

Tapetes līmes sagatavošana

Ielejiet spainī aukstu ūdeni (nepieciešamais ūdens daudzums norādīts uz iepakojuma) uz vienu tapešu līmes iepakojumu.
Nepārtraukti maisot, ūdenī pakāpeniski pievienojiet visu tapešu pastu.
Maisiet ūdeni, lai radītu virpuļa efektu.
Pēc 10 minūšu nogaidīšanas atkal samaisiet tapešu pastu. Tagad tā ir gatava lietošanai.

Lūdzu, ņemiet vērā: ja esat iegādājies cita ražotāja līmi, ievērojiet uz iepakojuma sniegtos norādījumus par sagatavošanu.

Līmes uzklāšana tieši uz sienas

Pakāpeniski uzklājiet līmi uz sienas, ar nelielu pielaidi nosedzot aptuveni vienas sloksnes platumu. Jaunu porciju līmes uzklājiet tikai pēc tapešu sloksnes līmēšanas pabeigšanas. Izmantojiet rullīti vai otu, lai nodrošinātu vienmērīgu pārklājumu pa visu sienas virsmu. Lai novērstu burbuļu veidošanos zem tapetēm, ir ļoti svarīgi pareizi noklāt sienu ar līmi.

Tapetes sloksnes izkārtojums

Izkārtojiet tapešu sloksnes tā, lai to malas cieši pieguļ viena otrai, nepārklājoties, un stingri piespiediet tās vietā. Optimālam rezultātam izmantojiet plastmasas rullīti, lai nodrošinātu drošu pielīmēšanu. Uzlīmējot tapetes, pievērsiet uzmanību raksta izlīdzināšanai un izvairieties no līmes nokļūšanas uz fototapetes priekšējās virsmas. Ar plastmasas rullīti ir jāstaigā arī pa stikliem.

Piezīme: Izvairieties no krokām uz tapetes, lai izvairītos no iespējamām plaisām audeklā.

Tapetes izlīdzināšana

Ar rokām vai plastmasas rullīti viegli izlīdziniet sloksnes, sākot no centra un virzoties uz āru. Jebkuri nelieli burbuļi vai grumbiņas izzudīs, kad tapetes nožūs. Ja uz tapetes priekšējās virsmas parādās līmes plankumi, uzmanīgi noņemiet tos ar mitru drānu vai sūkli, pirms līme nožūst.

Uzmanību: Izvairieties berzēt virsmu, tā vietā noņemiet līmi ar vieglām, maigām kustībām.

Pārpalikušo tapešu apgriešana:

Kad visas sloksnes ir pielīmētas pie sienas, ar tapešu lāpstiņu un asu kancelejas nazi nogrieziet nevajadzīgos fragmentus.

Pirms galīgā rezultāta novērtēšanas ļaujiet līmi pilnībā nožūt 24 stundas. Šajā laikā pārliecinieties, ka telpā nav caurvēja.

Atpūtieties un izbaudiet atsvaidzināto telpu!

Piezīme: vinila tapetes ir mazāk elpojošas salīdzinājumā ar neaustām tapetēm. Tāpēc, ja tās tiek uzklātas uz blīvas virsmas ar zemu mitruma absorbcijas spēju, var būt nepieciešams papildu laiks, lai tās pilnībā nožūtu.